Network Altyapısı

NetFactor Telekom, güçlü network altyapısı üzerinde müşterilerine kesintisiz hizmet vermektedir.

Ana omurga bağlantısı TTNET (Türk Telekom) fiberleri üzerinden sağlanmaktadır. 3 adet ayrı servis sağlayıcıdan fiber bağlantımız ve her fiberde 12 adet uç bulunan yaklaşık 6 Gbps kapasiteden 12 Gbps bağlantıya çıkabilme imkanımız bulunmaktadır.

Ana hattımıza ek olarak VFNET (Vodafone) ve SUPERONLINE (Turkcell) fiber altyapısı ile yedeklememiz bulunmaktadır.

Turkcell (SuperOnline) fiber çıkışları SuperOnline Genel Müdürlük Esentepe merkez ile veri merkezimiz arasında çekilmiş olan toplam 12 uçtan oluşan bir fiber bağlantı üzerinden yapılmaktadır.

Vodafone (Borusan) fiber çıkışları Borusan Genel Müdürlük Gayrettepe merkez ile veri merkezimiz arasında çekilmiş olan toplam 12 uçtan oluşan bir fiber bağlantı üzerinden yapılmaktadır.

NetFactor Telekom, Juniper MX80 Router ve Cisco Catalyst 2960G switchler ile çalışmaktadır. Datacenter Müşterilerimizin her birine ayrı VLAN (Virtual Local Area Network) tanımlayarak IP adreslerini ilgili cihazlara Route etmekteyiz. Müşterilerimiz kendilerine ait bir Vlan Network üzerinde çalışmaktadırlar.

Network Monitoring

NetFactor Telekom, tüm müşterilerinin networklerini 4 adet LCD Ekran üzerinden anlık olarak takip etmektedir. Sizlerin isteği doğrultusunda sunucunuzun servisleri (Http, Smtp, Sql, Ping vs..) durduğunda veya sunucunuza ulaşılamama durumunda kayıtlı telefonunuzdan size ulaşarak haber verilmektedir. Ayrıca sistemimize kayıtlı e-posta adresinize bilgilendirme e-postaları gönderilmektedir. VIP Müşterilerimiz için DDOS ve benzeri ataklara karşı Netflow panelin (Source/Destination Address) MX80-48T Router üzerinden görebilecekleri ve Destination Address yasaklayabilecekleri yönetim paneli mevcuttur.

Juniper MX80-48T

Marka değeri olarak kendini kanıtlamış ve tercih edilen ürünler sunmaya devam etmiştir. Juniper ilk olarak M-Serisi Router modelleri ile Telekom operatörlerine hizmet vermeye başlamıştır. NetFactor Telekom MX-Serisi Router modeli olan Juniper MX80-48T ile hizmet vermektedir.

Cisco Catalyst 2960G

• Tüm iletişim gereksinimlerinizi tek bir ağa kurabilmeniz için veri, kablosuz ve ses iletişimi desteği sağlamaktadır.
• Kablo bağlantılarına gerek kalmadan yeni işlevleri kolayca kullanabilmeniz için Ethernet Üzerinden Güç yeteneği sağlamaktadır.
• Hızlı Ethernet (100 Mb/s veri aktarımı) veya Gigabit Ethernet (1000 Mb/s veri aktarımı) seçenekleri sağlamaktadır.
• Sunucuları, IP telefonlarını, veya diğer ağ aygıtlarını bağlama yeteneğine sahip birden çok model yapılandırması sağlamaktadır.
• Sanal LAN yapıları kurma yeteneği sağlamaktadır.
• Entegre güvenlik sağlamaktadır.
• Ağ izleme yetenekleri ve bağlantı sorunlarında gelişmiş sorun giderme sağlamaktadır.